Pytania i odpowiedzi


Czy sok z trawy pszenicznej zawiera gluten ?

Nie, sok nie zawiera glutenu i może być spożywany przez osoby z nietolerancją.


Jak pić sok z trawy pszenicznej: 

- na raz (nigdy nie więcej niż 60 mililitrów na raz),

- najlepiej na pusty żołądek i odczekać 15 minut przed jedzeniem,

- ze świeżo wyciśniętymi sokami,

- dodając miętę (lub inne świeże zielone zioła) podczas wyciskania soku

- popijając wodą; płucz usta wodą, aby wymieszać go ze śliną

- popijając innym świeżo wyciśniętym sokiem,

- małymi łyczkami 


Jak długo można przechowywać trawę pszeniczną w lodówce po jej otrzymaniu?

Tydzień do 10 dni w zimnej lodówce. Należy upewnić się, czy lodówka jest odpowiednio ZIMNA!! Zaleca się ustawienie jej na temperaturę 2-3 stopni Celsjusza. Jeżeli trawa nie wytrzymuje przynajmniej jednego tygodnia, może to oznaczać, że lodówka nie jest dostatecznie zimna. 


Jak długo można przechowywać sok z trawy pszenicznej po jego wyciśnięciu? 

W celu osiągnięcia największych korzyści najlepiej jest spożyć sok w ciągu kilku minut. Powyżej dwóch godzin należy wycisnąć  świeżą porcję. *Po wyciśnięciu soku z trawy pszenicznej nie można go przechowywać, bez względu na to, jaki był sposób uprawy lub wyciskania. Nie należy go też zamrażać, ponieważ utraci całą „WITALNOŚĆ/ WIBRACJE” soku. Mrożona trawa pszeniczna to nic więcej, niż „zielona kostka lodu” zawierająca pewne minerały.


Czy trawa sproszkowana lub mrożona posiada jakieś zalety? 

Sproszkowana trawa jest lepsza od mrożonej, ale są one jedynie „alternatywami” i nie ma żadnego zamiennika dla świeżego soku z trawy pszenicznej. Proszek jest dobrą alternatywą podczas podróży i stanowi on lepszy wybór niż mrożona trawa pszeniczna. Należy pamiętać, że to czego ŚWIEŻA trawa pszeniczna dokona dla organizmu w ciągu tygodnia, trawie sproszkowanej zajmie JEDEN ROK. (mrożonemu soku z trawy pszenicznej zajmie to dwa lata) *
*Proszę o nieprzesyłanie wiadomości odnośnie tego, co przeczytaliście Państwo na temat mrożonych soków i proszków, my też to czytaliśmy.


Jaką ilość trawy pszenicznej należy pić? 

25 – 50 mililitrów to granica tego, ile można wypić za jednym razem. Nigdy nie więcej niż 50 mililitrów na raz. Organizm potrzebuje jedynie do 50 mililitrów ŚWIEŻEGO soku, ponieważ tyle wynosi wartość odżywcza 1,5 kilogramów świeżych warzyw. Więcej NIE znaczy lepiej. 50 mililitrów do południa to wystarczająco dużo. Podczas diety oczyszczającej można też pić 50 mililitrów w godzinach popołudniowych, zawsze na pusty żołądek!


Jak najlepiej wyciskać sok z trawy pszenicznej ?

Najlepszą metodą jest wyciskanie w miażdżącej wyciskarce wolnoobrotowej z jednym ślimakiem. Jest wiele modeli dostępnych na rynku, my polecamy model ręczny Lexen Healthy Juicer dostępny w naszym sklepie internetowym. Używanie tej wyciskarki zapewnia uzyskanie 7 porcji soku z paczki. Poza tym jest bardzo łatwa w czyszczeniu i niemal niezniszczalna.


Czy trawę pszeniczną przed wyciśnięciem należy myć ?

Tak, trawę należy wypłukać pod zimną wodą przed wyciśnięciem.


Dlaczego trawa z młodej pszenicy a nie z młodego jęczmienia ?

Sok z trawy pszenicznej wykazuje się większą ilością składników odżywczych niż sok z trawy jęczmiennej. Poza tym, sok z trawy jęczmiennej jest bardzo niesmaczny. Trawę pszeniczną stosuję się w USA od dziesięcioleci również ze względu na jej słodki smak, który uzyskuje się pod warunkiem właściwej hodowli.


Czy wasza trawa pszeniczna jest produktem ekologicznym?

Nasz produkt jest hodowany z nasion pszenicy bio najwyższej jakości, posiadających certyfikat AGRO BIO TEST.


Jak długo należy pić sok z trawy pszenicznej żeby czuć efekty jej działania ?

Efekty regularnego stosowania soku odczuwalne są bardzo szybko, polecamy trzy miesięczny okres stosowania dla najlepszych rezultatów. Najlepiej jest pić sok z trawy pszenicznej codziennie jako forma suplementacji niezbędnych składników odżywczych, których obecnie brakuje produkowanej żywności.


Co otrzymuję kupując jeden z pakietów np. na 1 miesiąc ?

Kupując pakiet miesięczny otrzymujesz dostawę świeżej trawy pszenicznej co tydzień przez 4 tygodnie. Do ceny pakietu należ doliczyć koszty wysyłki w zależności od wybranej opcji dostawy ( paczkomaty lub kurier ). 


Jeżeli chcę kupić więcej niż jeden worek w pakiecie , jak mam to zrobić ?

Jeżeli chcesz otrzymywać np. dwa worki tygodniowo przez trzy miesiące należy kupić dwa pakiety trzymiesięczne. Cena za wysyłkę będzie taka sama jak w przypadku jednego pakietu. Analogicznie postępujemy przy zakupie większej ilości pakietów.