Dlaczego warto?

40 informacji na temat trawy pszenicznej i jej wartości odżywczych (na podstawie książek Ann Wigmore)*


1. Sok z trawy pszenicznej jest jednym z najlepszych dostępnych żywych chlorofili. 

2. Chlorofil jest pierwszym produktem światła i dlatego też zawiera on więcej energii świetlnej, niż jakakolwiek inna substancja. 

3. Sok z trawy pszenicznej jest chlorofilem prostym i może być przyjmowany doustnie oraz jako implant do okrężnicy bez szkodliwych skutków ubocznych. 

4. Na chlorofilu oparty jest cały świat roślin. 

5. Trawa pszeniczna zawiera dużo tlenu, tak jak wszystkie inne zielone rośliny zawierające chlorofil. Mózg oraz wszystkie tkanki organizmu funkcjonują na optymalnym poziomie w dobrze dotlenionym środowisku. 

6. Chlorofil ma właściwości antybakteryjne i może być stosowany leczniczo wewnątrz organizmu, jak i zewnętrznie. 

7. Dr Bernard Jensen określił, że trawienie soku z trawy pszenicznej zajmuje tylko kilka minut i zużywa bardzo niewiele energii organizmu. 

8. Nauka udowodniła, że chlorofil hamuje wzrost i rozwój szkodliwych bakterii. 

9. Chlorofil (trawa pszeniczna) odbudowuje krwiobieg. Badania na różnych zwierzętach wykazały, że chlorofil nie wywołuje żadnych szkodliwych reakcji. Liczba krwinek czerwonych powróciła do normy w ciągu 4 do 5 dni od zaaplikowania chlorofilu, nawet u tych zwierząt, które o których wiadomo, że są anemiczne, lub posiadają niską liczbę krwinek czerwonych. 

10. Hodowcy, którzy wysterylizowali krowy i byki karmili je trawą pszeniczną, aby przywrócić ich płodność. (Wysoki poziom magnezu w chlorofilu tworzy enzymy, które przywracają hormony płciowe.) 

11. Chlorofil można uzyskać z wielu roślin, lecz trawa pszeniczna ma nad nimi przewagę, ponieważ jak odkryto posiada ona ponad 100 składników potrzebnych człowiekowi. Jeżeli jest ona uprawiana na ziemi ekologicznej, wchłania 92 ze 102 znanych składników znajdujących się w glebie. 

12. Trawa pszeniczna cechuje się tzw. czynnikiem soku z trawy (ang. „grass-juice factor”).

13. Za pomocą trawy pszenicznej Dr Ann Wigmore przez 30 lat pomagała ludziom wyzdrowieć z chorób chronicznych. 

14. Płynny chlorofil dociera do tkanek, polepsza ich stan i je odbudowuje. 

15. Sok z trawy pszenicznej jest lepszym środkiem oczyszczającym, niż sok z marchwi i innych warzyw i owoców. Dr Earp-Thomas, partner Ann Wigmore określił, że 7 kilogramów trawy pszenicznej jest odpowiednikiem 160 kilogramów marchwi, sałaty, selera itd.

16. Płynny chlorofil wypłukuje złogi leków z organizmu. 

17. Chlorofil neutralizuje toksyny w organizmie. 

18. Chlorofil pomaga oczyścić wątrobę. 

19. Chlorofil pomaga w problemach związanych z poziomem cukru we krwi. 

20. Dr Benjamin Gruskin w czasopiśmie „American Journal of Surgery” (1940) zaleca chlorofil ze względu na jego antyseptyczne działanie. Artykuł wymienia następujące zastosowania kliniczne chlorofilu: usuwanie nieprzyjemnych zapachów, zwalczanie infekcji paciorkowcowej, gojenie ran, przyśpieszenie gojenia przeszczepów skóry, leczenie chronicznego zapalenia zatok, zwalczanie chronicznego zapalenia ucha wewnętrznego, redukowanie żylaków kończyn dolnych i leczenie owrzodzenia nóg, zwalczanie liszajca zakaźnego i innych tego typu wysypek, leczenie bólu odbytu, skuteczne leczenie zapalenia szyjki macicy, zwalczanie infekcji pasożytniczych pochwy, łagodzenie duru brzusznego oraz w wielu przypadkach leczenie zaawansowanej periodontopatii. 

21. Sok z trawy pszenicznej spożywany przez siedem do ośmiu miesięcy leczy trądzik, a nawet usuwa blizny po nim. Jednocześnie należy stosować ulepszoną dietę. 

22. Sok z trawy pszenicznej działa na organizm jak detergent i jest stosowany jako dezodorant do ciała. 

23. Niewielkie ilości soku z trawy pszenicznej w ludzkiej diecie zapobiegają próchnicy. 

24. Sok z trawy pszenicznej trzymany w ustach przez 5 minut wyeliminuje ból zębów. Wyciąga toksyny z dziąseł. 

25. Na ból gardła płucz je sokiem z trawy pszenicznej. 

26. Pij sok z trawy pszenicznej na problemy skórne takie jak egzema lub łuszczyca. 

27. Sok z trawy pszenicznej chroni włosy przed siwieniem. 

28. Periodontopatia ust: nałóż pulpę z trawy pszenicznej zmoczoną w soku na obszary zmienione chorobowo w jamie ustnej, lub przeżuwaj trawę pszeniczną, wypluwając pulpę. 

29. Spożywanie soku z trawy pszenicznej może wywołać poczucie poprawy siły, wytrzymałości, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz dobre samopoczucie. 

30. Sok z trawy pszenicznej ma pozytywny wpływ na trawienie. 

31. Sok z trawy pszenicznej jest bogaty w enzymy. 

32. Sok z trawy pszenicznej jest wspaniałym środkiem do mycia skóry, a składniki odżywcze w nim zawarte mogą być absorbowane przez skórę. W wannie z ciepłą wodą polej ciało zielonym sokiem i bierz kąpiel przez 15 do 20 minut. Spłucz zimną wodą. 

33. Implanty z trawy pszenicznej (lewatywy) stanowią skuteczną metodę leczenia i oczyszczania ścian okrężnicy. Implanty leczą też i oczyszczają narządy wewnętrzne. Po lewatywie należy odczekać 20 minut, a następnie aplikować ok. 115 mililitrów soku z trawy pszenicznej. Pozostawić na 20 minut. 

34. Sok z trawy pszenicznej jest skutecznym środkiem na zaparcia i utrzymywanie łatwości oddawania stolca. Jest on bogaty w magnez. 

35. Naukowiec, dr Birscher, określił chlorofil mianem „skoncentrowanych promieni słońca”. Jak powiedział: „chlorofil wspomaga funkcjonowanie serca, wpływa na układ krwionośny, jelita, macicę oraz płuca.” 

36. Według dr Birschera natura używa chlorofilu (trawy pszenicznej) jako środka oczyszczającego organizm, odbudowującego i neutralizującego toksyny. 

37. Sok z trawy pszenicznej może likwidować blizny wytworzone w płucach od wdychania gazów kwasowych. Skutki wdychania tlenku węgla są zminimalizowane, ponieważ chlorofil wzmaga produkcję hemoglobiny. 

38. Sok z trawy pszenicznej obniża wysokie ciśnienie krwi i wzmacnia naczynia włosowate. 

39. Sok z trawy pszenicznej usuwa metale ciężkie z organizmu. 

40. Sok z trawy pszenicznej skutecznie działa na wszelkiego rodzaju choroby krwi.

* Są to wyłącznie sugestie i nie zastępują one porady lekarza prowadzącego.