Jak pić sok z trawy pszenicznej?*

Kuracja prozdrowotna
 

Na początek zalecamy 25ml soku raz dziennie, najlepiej rano, na czczo. Kiedy już przyzwyczaimy organizm (po ok. 2 tygodniach), możemy zwiększyć dawkę do 50 ml dziennie. 

Kuracja terapeutyczna

Jeśli zaczynamy pić trawę, tak samo jak w kuracji prozdrowotnej, najpierw należy organizm przyzwyczaić do soku z trawy pszenicznej. Następnie zwiększamy ilość do 50ml soku dwa razy dziennie - rano na czczo oraz wieczorem, przed snem. Kurację leczniczą należy stosować co najmniej 3 miesiące.

Pozostałe zastosowanie

 - W kąpieli (np. w wannie) 
 - W specjalnym naczyniu służącym do wlewania płynu do dziurki nosa (tzw. „neti pot”), aby pomóc oczyścić i otworzyć zatoki. 
 - Jako lewatywa (trzy porcje wody na jedną porcję trawy pszenicznej) 
 - Jako płukanka do oczu (dokładnie odsączyć, możliwe chwilowe uczucie pieczenia)
 - Na bóle ucha
 - Do moczenia stóp
 - Do płukania na ból gardła
 - Do stosowania na opuchnięte lub krwawiące dziąsła
 - Jako implant, aby odwrócić szkody i usunąć zalegający kał (najlepiej wykonać lewatywę zanim przystąpi się do implantu, jest to metoda 100% bezpieczniejsza niż stosowanie kawy) 
 - Włókna (pulpę) trawy pszenicznej można stosować na skórę, aby załagodzić oparzenia słoneczne, grzybicę stóp, wysypki, skaleczenia, poparzenia, zatrucie bluszczem trującym, ukąszenia owadów, guzy. 

Okład lub sok z trawy pszenicznej dla dzieci

Okład zrobiony jest z pulpy wyciśniętej trawy. 

Zamocz okład w niewielkiej ilości trawy i nakładaj tak często, jak chcesz. Opcjonalnie można  zamoczyć czystą gazę w trawie pszenicznej i umieścić bezpośrednio na obszarze zmienionym chorobowo. Wymieniaj co dwie do czterech godzin. 

 - Krup (nakładaj kompres na klatkę piersiową) 
 - Drzazgi lub brodawki podeszwowe (nakładaj kompres, lub namaczaj skórę w soku, aby usunąć dolegliwości) 
 - Bluszcz trujący (przyłóż do oparzonego obszaru ciała) 
 - Siniaki, bóle, skaleczenia, otarcia, poparzenia, wysypki, ukąszenia owadów (nakładaj kompres na obszar dotknięty zmianami)  
 - Zwalczanie wszelkiego rodzaju świądu, wspomaganie organizmu w leczeniu infekcji

Okład lub sok z trawy pszenicznej dla dorosłych

 - Bluszcz trujący (przyłóż do oparzonego obszaru ciała) 
 - Zwalczanie wszelkiego rodzaju świądu
 - Pomoc w ujędrnianiu luźnej i zwiotczałej skóry
 - Przed użyciem szamponu wmasuj w skórę głowy, aby załagodzić dolegliwości i podrażnienia związane ze swędzącą, łuszczącą się skórą głowy (można pozostawić na głowie na dłuższy czas) 
 - Siniaki, bóle, skaleczenia, poparzenia, wysypki, ukąszenia owadów (nakładaj kompres na obszar dotknięty zmianami) 

Trawa pszeniczna dla zwierząt

Zwierzęta domowe mogą skubać trawę, aby uzyskać błonnik (którego brak jest w większości gotowych karm dla zwierząt), dlatego zaleca się umieszczenie trawy pszenicznej z dala od zwierząt. Jeżeli ją obskubują, zawsze można ponownie wyhodować trawę pszeniczną (traci ona 50% wartości, ale dobrze służy waszym pupilom), a następnie pozwolić im ją jeść. Dla zwierząt, które cierpią na problemy zdrowotne, pchły, problem ze wzrokiem, utratę sierści, problemy z poruszaniem się, rany itd.: 

Podawaj zwierzęciu (doustnie) niewiele mniej niż 15 mililitrów dwa razy dziennie, 30 minut przed czasem karmienia. Do zaaplikowania użyj gruszki medycznej lub zakraplacza do oczu.  Powtórz tą czynność codziennie przez pięć dni. Wkraplaj też sok z trawy pszenicznej do pyszczka zwierzęcia jako środek na choroby, problemy z zębami lub dziąsłami, problemy z moczem lub karmieniem. Po podaniu zwierzęciu soku przez pięć dni, dodawaj do jego pożywienia posiekaną trawę trzy razy na tydzień dla utrzymania efektu. To pomoże zwierzęciu zachować równowagę. 

Bandaż zamoczony w trawie pszenicznej można przyłożyć bezpośrednio do ran zwierzęcia, aby zniwelować ból. 

 * Są to wyłącznie sugestie. W przypadku problemów zdrowotnych prosimy o konsultację z lekarzem.